Siatkarki #VolleyWrocław po raz drugi w meczu o 9. miejsce TAURON Ligi pokonały Energę MKS, tym razem w Kaliszu i w pięciosetowym pojedynku. Dla obu ekip to spotkanie zbiegło się zatem z końcem sezonu, w którym na finiszu większą satysfakcję mają z ostatecznej klasyfikacji wrocławianki.

Pierwsze spotkanie wygrały wrocławianki 3:0 (25:14, 29:27, 25:14). Nagrodę MVP w tym spotkaniu otrzymała Anna Kaczmar. Zespół gości w fazie zasadniczej wygrał sześć spotkań i przegrał szesnaście. Dało im to dziesiąte miejsce w tabeli. O lokatę wyżej uplasowały się kaliszanki, mając o jedną wygraną więcej.

Zespół gości rozpoczął mecz z mocnego uderzenia, obejmując prowadzenie 2:7. Kaliszanki jednak z każdą akcją opanowywały sytuację i w połowie pierwszej partii był remis 14:14. Następnie gospodynie przejęły inicjatywę i w końcówce uzyskały pewne prowadzenie 24:20, które pozwoliło im spokojnie wygrać piłkę setową, która padła łupem Oriany Miechowicz.

Kolejny set był jeszcze bardziej emocjonujący i zacięty. Po prowadzeniu przyjezdnych 0:2 dalej oglądaliśmy grę wyrównaną z wynikami 5:5 oraz 10:10, choć chwilę wcześniej gospodynie mieły przewagę 10:7. Wrocławianki miały szansę na wygranie w secie 16:19 i 22:24. Jednak straciły przewagę, a osatatnie dwa punkty oddały Enerdze MKS po błędach.

W ostatniej akcji trzeciego seta Andrea Kossanyiova juź była skuteczna i dała swojej drużynie zwycięstwo. #VolleyWrocław początkowo znowu wyraźnie prowadził m.in, 2:8 oraz 5:10. Z czasem jednak stracił przewagę i znowu doszło do emocjonującej końcówki tym razem jednak wygranej przez wrocławianki.

Emocje w tym meczu zakończyły się w czwartym secie przy stanie 12:12. Przyjezdne w serii zdobyły cztery punkty, a gry przy stanie 16:20 powiększyły przewagę do sześciu pkt wiadomo było, że o wyniku meczu rozstrzygnie tie break. #VolleyWocław objął prowadzenie 0:5, a w końcówce było 6:14. Kaliszanki zdobyły kolejno cztery punkty, ale w sumie obyło się bez nerwów.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 2:3 (25:23, 27:25, 24:26, 18:25, 10:15)

MVP: Adrianna Szady

Energa MKS Kalisz: Kwiatkowska, Drużkowska, Żurowska, Miechowicz, Kempfi, Łukasik, Gałkowska, Mucha, Cygan, Dudek, Kubacka, Kucharska, Gajewska, Wysokińska, Bałuk

#VolleyWrocław: Wellna, Gromadowska, Hawryła, Kossanyiova, Bałucka, Szady, Pańko, Chorąża, Kocić, Kaczmar, Robles Batista, Fedorek, Stancelewska, Bodasińska

Źródło: tauronliga.pl