Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Stal Mielec 3:1 i oddaliło się od strefy spadkowej. Podopieczni Piotra Stokowca przegrywali 0:1 jednak podnieśli się po stracie bramki i zanotowali cenne zwycięstwo.

Stal mogła wyjść na prowadzenie w piątej minucie jednak uderzenie Oskara Zawady wybronił Bieszczad. Chwile później kolejną sytuację mieli przyjezdni jednak ponownie w bramce dobrze zachował się Bieszczad. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Mielca umieścili piłkę w siatce jednak bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej Mateusza Matrasa.

W 47.minucie arbiter podyktował rzut karny dla Stali jednak po analizie VAR jedenastka została anulowana. W 56.minucie Oskar Zawada najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowy i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie bramki Zagłębie zaatakowało i przyniosło to efekt w 61.minucie gdy uderzeniem głowa bramkarza rywali pokonał Martin Dolezal. W 79.minucie fatalny błąd popełnił Rafał Strączek, który wyszedł z bramki wybijając piłkę głowa wprost pod nogi Erika Daniela, który z dalszej odległości umieścił piłkę w bramce dając swojemu zespołowi prowadzenie. Na pięć minut przed końcem regulaminowo czasu gry wynik spotkania ustalił Martin Dolezal.