Żużel
Fot. Facebook Unia Leszno

Wróciła najlepsza żużlowa liga świata. W ten weekend do rywalizacji powróciły drużyny walczące w PGE Ekstralidze. 

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno 44:46 

Zmagania odbywały się w piątek i niedzielę. Całość rozpoczęła się w Częstochowie. Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, gdyż na ostatnim łuku upadł Woryna, który jednak zrehabilitował się w kolejnym podejściu. Wygrał on bowiem w biegu numer pięć. W biegach nominowanych swój kunszt pokazał natomiast Leon Madsen, który wygrał oba rozdania, ale straty Włókniarza do Unii Leszno były zbyt duże. Przez większą część meczu obie drużyny jechały bardzo podobnie. Goście wyraźną przewagę zbudowali sobie w trzynastym biegu, w którym odnieśli podwójne zwycięstwo. Świetnie rozpoczął ten bieg Smektała, ale zawodnik gospodarzy nie utrzymał prowadzenia.

Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin 44:46

W Gorzowie prawdziwy roller coaster. Spotkanie od podwójnej wygranej rozpoczęli gospodarze. Świetnie ataki rywala odpierał Vaculik, który zdobył komplet punktów. W drugim biegu tej samej sztuki dokonali przyjezdni z Lublina, lecz w trzecim rozdaniu kolejny raz podwójne zwycięstwo zapisali żużlowcy Stali Gorzów.

Kolejne dwa biegi były bardziej wyrównane. Gospodarze przewagę stracili w szóstym biegu. W dwóch kolejnych biegach z rzędu maksymalną ilość punktów zdobyli bowiem zawodnicy Motoru. Doszedł do tego defekt Zmarzlika, ale straty miejscowa drużyna odrobiła błyskawicznie. W ósmym biegu to Stal cieszyła się z podwójnego triumfu, co udało się jej powtórzyć w dziewiątym rozdaniu.

Ostatecznie o losach spotkania decydującym okazał się trzynasty bieg. W biegach nominowanych było bowiem po 3:3. Trzynastka okazała się pechowa dla Stali. Żużlowcy tej drużyny fatalnie spisali się na pierwszym łuku, co bez skrupułów wykorzystali rywale.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Zooleszcz GKM Grudziądz 35:55

Wysoka wygrana gości w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarze fatalnie rozpoczęli zawody, bo już w pierwszym biegu podwójne zwycięstwo odnieśli przyjezdni. Bieg ten był kilkukrotnie powtarzany, gdyż za pierwszym podejściem zawodnicy miejscowych zderzyli się. Przewagę przyjezdni mogli powiększyć w czwartym rozdaniu, ale defekt pozbawił punktów Kacpra Pludrę. Podwójne zwycięstwo ekipa z Grudziądza odniosła jednak w szóstym biegu, a następnie powtórzyła to w dziewiątym i czternastym rozdaniu. Aż 15 pkt dla gości zdobywali Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki.

Betard Sparta Wrocław – For Natura Solutions Apator Toruń 59:31

Tym razem lepiej spisali się gospodarze, którzy już w pierwszym biegu odnieśli podwójne zwycięstwo, co powtórzyli w kolejnym rozdaniu. Początkowo za prowadzącym Kowalskim jechali żużlowcy przyjezdnych, ale na trzecim łuku do przodu przesunął się Curzytek.

W biegu piątym goście zmniejszyli straty. Odnieśli podwójne zwycięstwo, co zawdzięczają świetnemu startowi. Ustawili się wąsko i gospodarze nie byli w stanie przebić się do przodu. W kolejnych rozdaniach gospodarze nie wygrywali tak wysoko, ale cały czas powiększali przewagę nad drużyną gości. Kolejny raz podwójne zwycięstwo odnieśli w dziewiątym biegu, co udało im się powtórzyć w kolejnym rozdaniu, choć tu z tyłu został po starcie Chugonov. Ten jednak atakiem po wewnętrznej minął rywala i przesunął się na 2. lokatę.

W końcówce biegi były bardziej wyrównane, ale Sparta zwycięstwa odebrać sobie nie dała. Jedenasty bieg dobrze rozpoczął nawet Lambert, ale już na drugim okrążeniu wyprzedził go Jankowski, który dał 3 pkt wrocławianom. Później były dwa biegi remisowe, ale Sparta wszystko przypieczętowała podwójnym zwycięstwem w ostatnim biegu. Tu ponownie najlepszy ze startu był Przedpelski z Torunia, ale gospodarze nie pozostawili gościom szans.

 

Aktualna tabela rozgrywek
  1. Betard Sparta Wrocław 2 pkt (+28)
  2. Zooleszcz GKM Grudziądz 2 pkt (+20)
  3. Motor Lublin 2 pkt (+2)
  4. Fogo Unia Leszno 2 pkt (+2)
  5. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa 0 pkt (-2)
  6. Moje Bermudy Stal Gorzów 0 pkt (-2)
  7. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 pkt (-20)
  8. For Nature Solutions Apator Toruń 0 pkt (-28)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!