Lewandowski
fot: albawaba.com

Robert Lewandowski strzelił gola w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów 2021/2022. Jego Bayern nie zdołał jednak awansować do dalszej fazy rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu monachijczycy przegrali na wyjeździe 0:1 z hiszpańskim Villarrealem. Pierwszy gol dla Bayernu padł w 52. minucie. Źle futbolówkę z własnego pola karnego wyprowadzili gracze przyjezdnych. Do futbolówki przed polem karnym dopadł Mueller, który podał na szesnastkę, skąd skutecznym strzałem popisał się Lewandowski.

Bayern prowadził, co dawałoby mu prawo walki w dogrywce. Do niej jednak nie doszło, bo w 88. minucie goście wyrównali.

Na nic zdała się zawziętość Bayernu, który miał aż 23 strzały, zaś Villarreal tylko 4. Zdecydowanie wyższe posiadanie piłki miała też drużyna z niemieckiej Bundesligi, ale koniec końców o wyniku decydują bramki.

Tych w Lidze Mistrzów 2021/2022 Lewandowski strzelił trzynaście. Wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców, ale może go wyprzedzić Karim Benzema, który strzelił goli dwanaście. Ten dorobek może jeszcze poprawić, bo Real awansował do półfinału.