Kolarstwo

Fantastycznie spisali się kolarze Mazowsza Serce Polski Team na kolarskim wyścigu Belgrade Banjaluka 2022. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Jakub Kaczmarek. 

Kolarze polskiej drużyny od zwycięstwa w jeździe indywidualnej na czas rozpoczęli przygodę z tegoroczną edycją tego wyścigu. Na 2. etapie 2. miejsce zajął Marceli Bogusławski, zaś wspomniany Kaczmarek dojechał w głównej grupie na 20. lokacie. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Włoch Fortin, do którego Polacy z Mazowsza Serce Polski Team tracili 2 sekundy.

Górski charakter miał etap 3. Tym razem triumfował Jakub Kaczmarek. W czołówce znalazło się tylko pięciu zawodników. Kolejna grupa zawodników straciła do najlepszych blisko 2 minuty. W generalce Kaczmarek prowadził z przewagą 9 sekund.

Na kolejnym etapie triumfował Alan Banaszek, ale kilka sekund straty poniósł Kaczmarek, który w klasyfikacji łącznej spadł na 2. pozycję. Do prowadzącego Belga Teugelsa tracił 3 sekundy.

O wszystkim decydował 5. etap, który odbył się w niedzielę wielkanocną. Na 2. miejscu finiszował Patryk Stosz. Jakub Kaczmarek dojechał w głównej grupie na 19. miejscu. Dotychczasowy lider poniósł straty. Grupa z nim w składzie straciła do najlepszych ponad minutę. Ostatecznie zwycięzcą całej klasyfikacji wyścigu rozgrywanego w ramach cyklu UCI Europe Tour odniósł Jakub Kaczmarek, który uzyskał 18 sekund przewagi nad Belgiem Marchandem, który był 2. Czołową trójkę uzupełnił wspomniany Teugels.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!