Żużel
Fot. Fb @GKMGrudziadzSA

Za nami 2. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. Wysokie zwycięstwo odniosła u siebie ekipa z Torunia.

For Nature Solutions Apator Toruń rywalizował z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Pierwsze trzy biegi były wyrównane, ale w czwartym podwójne zwycięstwo odnieśli gospodarze. Kolejny raz 5 punktów torunianie zgromadzili w jedenastym i czternastym biegu. Kluczem do sukcesu w tych rozdaniach był dobry start, po którym ciężko było stracić prowadzenie.

For Nature Solutions Apator Toruń – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35

Zwycięstwo u siebie odniosła też drużyna z Grudziądza. Już w drugim rozdaniu Zooleszcz GKM zdobył komplet punktów w starciu z ekipą z Wrocławia. Kolejne biegi były bardziej wyrównane, zaś wrocławianie odpowiedzieli w dziewiątym rozdaniu. Wówczas na tablicy wyników widniał wynik remisowy, lecz o wszystkim przesądziło jedenaste i dwunaste starcie. Sporo emocji było w biegu jedenastym. Tu ze startu żużlowcy z Grudziądza wyszli słabo, ale na przeciwległej prostej wyszli na prowadzenie.

Zooleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław 49:41

Remis padł w Lesznie, gdzie miejscowa Fogo Unia rywalizowała z Moje Bermudy Stal Gorzów. Przez osiem pierwszych biegów z rzędu padał remis 3:3. Później minimalne lepsi okazali się przyjezdni, którzy przewagę powiększyli w jedenastym biegu, kiedy to zdobyli komplet punktów po świetnym starcie. Rywale odpowiedzieli w dwóch kolejnych rozdaniach. Najpierw wygrali jednym punktem, a następnie odnieśli podwójne zwycięstwo, co zawdzięczają udanemu wyjściu z linii startu.

Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 45:45

Blisko remisu było w Lublinie. Miejscowy Motor odniósł podwójne zwycięstwo w drugim biegu. Tu również kluczowym okazał się dobry start. W kolejnych rozdaniach szale sił przesuwały się z jednej na drugą drużynę. Najpierw minimalnie lepsi byli gospodarze, następnie lepiej radzili sobie goście z Częstochowy. Od dziesiątego biegu wszystkie kolejne rozdania kończyły się wynikiem 5:1 lub 1:5. Częściej komplet punktów zgarnęli żużlowcy z Lublina, którzy okazali się triumfatorami.

Motor Lublin – Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 47:43
Klasyfikacja generalna: 
  1. Zooleszcz GKM Grudziądz 4 pkt (+28)
  2. Motor Lublin 4 pkt (+6)
  3. Fogo Unia Leszno 3 pkt (+2)
  4. Betard Sparta Wrocław 2 pkt (+20)
  5. For Nature Solutions Apart Toruń 2 pkt (-8)
  6. Moje Bermudy Stal Gorzów 1 pkt (-2)
  7. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 0 pkt (-6)
  8. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 pkt (-40)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!