Muhammad-Ali Abdur-Rahkman / fot.Karol Makowski

Nieskuteczni zza łuku ostrowianie, a Legia wytrzymała w końcówce. Ważne punkty w końcówce zdobywał Abdur-Rahkman oraz Łukasz Koszarek. Dzięki temu warszawianie wywożą sensacyjne 2-0 z Ostrowa Wlkp.

Po wyrównanym początku, to Legia zaczęła łapać wiatr w żagle. Kolejne trójki Raymonda Cowelsa sprawiły, że przewaga gości wzrosła do ośmiu punktów! Straty cały czas starali się odrabiać James Palmer oraz Denzel Andersson, ale Łukasz Koszarek sprawiał, że to goście ciągle byli lepsi. Daleki rzut Michaela Younga zbliżył gospodarzy do stanu 22:23 po 10 minutach. W drugiej kwarcie po akcjach Muhammad-Aliego Abdur-Rahkmana oraz Jure Skificia przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego wzrosła do 10 punktów. Pojedyncze akcje Palmera i Younga nie wystarczały w tym momencie do odrabiania strat – Arged BM Stali brakowało skuteczności z dystansu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:46.

Trzecią kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od serii 6:0 w wykonaniu Jamesa Florence’a i przegrywała już tylko punktem. Ten sam zawodnik po kilku chwilach dawał im prowadzenie! Spotkanie jednak było cały czas wyrównane, w czym pomagali głównie Johnson oraz Abdur-Rahkman. Ostatecznie trójka Jakuba Garbacza, a także rzuty wolne Jarosława Mokrosa ustaliły wynik po 30 minutach na 59:54. Legia cały czas utrzymywała niezłe tempo, a po trójce Łukasza Koszarka w czwartej kwarcie ponownie był remis! Ostrowianie zareagowali serią… 7:0, ale to nie mogło dać spokoju. Przyjezdni nie zamierzali się poddawać i dzięki rzutom Abdur-Rahkmana oraz Kulki byli lepsi. Po chwili dwiema trójkami odpowiedział Jakub Garbacz. W końcówce kluczowym zawodnikiem okazał się jednak Grzegorz Kulka, który najpierw trafił trójkę, a po chwili dołożył wolne. Kolejne dwa rzuty z linii na siedem sekund do końca spotkania dorzucił Łukasz Koszarek. Ostatnia akcja na dogrywkę w wykonaniu Jakuba Garbacza była nieskuteczne. Ostrowianie w tym meczu trafili tylko 3 z 23 rzutów zza łuku.

Dla Legii po 15 oczek zdobyli Muhammad Ali Abdur-Rahkman (dodatkowo 4 zbiórki i 6 asyst) oraz Raymond Cowells III.

ARGED BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP. – LEGIA WARSZAWA  64:67  (17:18, 16:12, 16:22, 15:15)