Fot: Klaudia Golasz

Do grodu Kraka zawitał bydgoski Sportis KKP. Podopieczne Krzysztofa Kroka chciały przerwać złą passę porażek. Zawodniczki Adama Górala również nie ukrywały apetytu na komplet punktów.

Lepiej w mecz weszły „Jagiellonki”, które już w 15. minucie otworzyły wynik za sprawą Natalii Sitarz. W 28. minucie Weronika Wójcik zachowała najwięcej zimnej krwi w polu karnym Natalii Piątek i podwyższyła na 2:0. Na przerwę UJ schodził z bezpieczną, dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie bydgoszczanki musiały się odkryć, by powalczyć o korzystny rezultat. Świetnie wykorzystały to miejscowe, gdy w 52. minucie Sitarz ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Sportis miał swoje okazje do zdobycia bramki, lecz bardzo dobrze w bramce krakowianek spisywała się Karolina Klabis.

Więcej się w tym meczu nie wydarzyło. „Jagiellonki” wygrały zasłużenie, a sztab szkoleniowy Sportisu KKP ma spory materiał do analizy.

Ekstraliga, 17.kolejka
KU AZS UJ Kraków – Sportis KKP Bydgoszcz 3:0 (2:0)
Sitarz 15`, 52`, Wójcik 28`

Sędzie: Emilia Szymula – Katarzyna Chrzanowska, Alicja Pawlak

Kartki: Smaza, Bartosiewicz (ż/k) – Boguszyńska, Witczak, Glinka, Helińska, Andrzejewska (ż/k), Andrzejewska (cz/k)

UJ: Klabis – Nieciąg, Zapała, Smaza (Wożniak 59`), Wilk, Bartosiewicz (Malinowska 54`), Sitarz, Wróbel, Wójcik (Bryzek 78`), Maronde (Bińkowska 58`), Derus (Guzik 66`)

Sportis KKP: Piątek – Andrzejewska, Helińska, Sokołowska, Sudyk, Sobczyk, Oleksiak, Stasiak, Boguszyńska (Piechocka 54`), Glinka (Bagińska 76`), Witczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!