Żużel
Fot. Fb @Speedwaymotorlublin

Za nami 3. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. Wysokie zwycięstwo odniósł u siebie Motor Lublin. Gwiazdą w Gorzowie Bartosz Zmarzlik. 

Motor Lublin rywalizował w piątek z Zooleszcz GKM Grudziądz. Od drugiego do czwartego biegu gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo. W dziewiątym rozdaniu komplet punktów zgarnęli przyjezdni, zaś Motor Lublin kolejny raz tej sztuki dokonał w dwunastym i piętnastym biegu. We wszystkich tych rozdaniach kluczem do sukcesu był dobry start. Aż 16 pkt zdobył dla gospodarzy Maksym Drabik.

Motor Lublin 57:33 Zooleszcz GKM Grudziądz

Wyrównany pojedynek miał miejsce we Wrocławiu, gdzie miejscowa Betard Sparta przegrała z Fogo Unia Leszno. Goście podwójne zwycięstwa odnieśli po dobrych startach w piątym i szóstym biegu.

Gospodarze odpowiedzieli dość szybko. Kolejne dwa biegu należały do Betard Sparty, lecz już w dziewiątym rozdaniu komplet punktów zgarnęli goście z Leszna, którzy to osiągnięcie powtórzyli w jedenastym biegu. W pozostałych biegach sytuacja była wyrównana. Kilka pojedynków skończyło się wynikiem 4:2, zaś większość remisem 3:3.

W drużynie gości największą ilość punktów zebrał Janusz Kołodziej, który zanotował 13 oczek.

Betard Sparta Wrocław 44:46 Fogo Unia Leszno 

Ze względu na deszcz nie przeprowadzono w pełni meczu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy Arged Malesa rywalizował z Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. Dla gości kluczowymi okazały się dwa pierwsze biegi. W pierwszym lepiej na starcie poradzili sobie miejscowi, ale na dystansie prowadzenie w stawce objęli Lindgren i Madsen. W kolejnym rozdaniu start i dystans należał już do gości. Ci zdobyli tylko 1 pkt w siódmym biegu, gdzie od startu lepiej radzili sobie żużlowcy z Ostrowa Wielkopolskiego, ale do zwycięstwa w meczu jednak zabrakło. Gdyby brać pod uwagę wyniki indywidualne to najlepszym wynikiem mogą pochwalić się zawodnicy gospodarzy. 8 pkt zdobyli Tomasz Gapiński i Chris Holder.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 24:30 Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Na zakończenie serii zwycięstwo u siebie odniosła Stal Gorzów. To o końcowym triumfie nad gośćmi z Torunia przesądziły ostatnie rozdania. W początkowej fazie biegi kończyły się wynikiem 3:3 lub minimalnym zwycięstwem jednej lub drugiej drużyny. Goście mogli zbudować sobie większą przewagę, bo nie było powiedziane, że miejscowi wygrają piąty bieg. Tu lepiej na starcie spisał się prowadzący przez dłuższy czas Przedpełski z Torunia, ale na przedostatnim okrążeniu wyprzedził go Vaulik ze Stali Gorzów.

Gospodarze triumf przypieczętowali podwójnymi zwycięstwami w biegu trzynastym i piętnastym. Kluczem do sukcesu atomowe starty Bartosza Zmarzlika. Zdobył on łącznie 15 pkt i był indywidualnie najlepiej punktującym zawodnikiem.

Moje Bermudy Stal Gorzów 47:43 For Nature Solutions Apator Toruń 
Klasyfikacja generalna: 
  1. Motor Lublin 6 pkt (+30)
  2. Fogo Unia Leszno 5 pkt (+4)
  3. Zooleszcz GKM Grudziądz 4 pkt (+4)
  4. Moje Bermudy Stal Gorzów 3 pkt (+2)
  5. Betard Sparta Wrocław 2 pkt (+18)
  6. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 2 pkt (0)
  7. For Nature Solutions Apator Toruń 2 pkt (-12)
  8. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 pkt (-46)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!