W ostatnim meczu w sezonie Trefl Gdańsk podjął u siebie w drugim już spotkaniu GKS Katowice. Rywalizacja miała zdecydować o tym, który z zespołów zajmie siódme miejsce. Szybko i skutecznie wywalczył sobie to Trefl Gdańsk wygrywając 3:0.

To były trzy szybkie sety, z jednym bohaterem w roli głównej. Mowa tutaj o Treflu Gdańsk, który nie dał szans GKS Katowice.

Już pierwszy set to był pokaz mocy ze strony Trefla. Wynik 25:18 może mówić sam za siebie. O ile pierwsze zdobywane punkty jeszcze nie świadczyły o niczym, o tyle kiedy na zagrywkę wszedł Moritz Reichert to przewaga momentalnie zwiększyła się dla Gdańszczan. W dodatku goście zaczęli się coraz bardziej mylić w ataku, co tylko ułatwiało sprawę Treflowi.

Druga partia była bardziej wyrównana. Praktycznie do połowy seta gra toczyła się punkt za punkt. Potem drobną zaliczkę trzypunktową wypracowali Gdańszczanie. GKS Katowice jednak nie pozwoliło na takie odskoczenie jak w poprzednim secie. Walka toczyła się do samego końca, ale to Gdańszczanie popełnili mniej błędów i wygrali tym razem 25:23.

Ostatni set to popis gry blokiem i na zagrywce w wykonaniu gospodarzy. Dzięki tym elementom potrafili odskoczyć na kilka oczek. Katowice próbowały odrabiać straty, ale kiedy wydawało się, że są już blisko to Trefl skutecznie sprowadzał ich na ziemię odbudowując swoją przewagę. Od początku spotkania, a także w trzecim secie dobrze prezentował się w ataku Patryk Łaba (Trefl Gdańsk). To wszystko poskutkowało wygraną 25:18 dla Trefla, a w całym spotkaniu 3:0.

Trefl Gdańsk w poprzednim meczu musiał się zdecydowanie bardziej namęczyć. Wtedy padł również korzystny wynik dla Gdańszczan, ale po długiej pięciosetowej batalii. Tym razem wystarczyły trzy sety by przypieczętować siódmą lokatę w PlusLidze.

Trefl Gdańsk – GKS Katowice 3:0 (25:18;25:23;25:18)

MVP: Patryk Łaba

Trefl Gdańsk: Kozub, Paszycki, Łaba, Reichert, Sasak, Urbanowicz, Pruszkowski, Zaleszczyk, Lipiński, Kampa.

GKS Katowice: Quiroga, Ma’a, Kania, Hain, Rousseaux, Domagała, Mariański, Jarosz, Nowosielski.