Stal Mielec

Stal Mielec wygrała niespodziewanie z Legią Warszawa. Mecz odbył się w ramach 31. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Stal dzięki wygranej znacząco powiększyła swoją przewagę nad strefą spadkową. Teraz widmo spadku do I ligi nie jest tak duże. Legia po udanym początku roku znów nie może się odnaleźć. Wojskowi przegrali trzeci mecz z rzędu. Stal natomiast wygrała po raz pierwszy od 12 lutego.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 5. minucie. Gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Krystian Getinger.

W 30. minucie Legia wyrównała. Prostopadłym podaniem w pole karne obsłużonym został Rosołek. Ten podał z lewej strony przed bramkę, gdzie z bliskiej odległości do siatki trafił Paweł Wszołek.

Już w 34. minucie Stal ponownie znalazła się na prowadzeniu. Gola po dograniu z rzutu rożnego zdobył główkujący Arkadiusz Kasperkiewicz.

PKO Ekstraklasa – 31. kolejka                                                                                Stal Mielec 2:1 Legia Warszawa                                                                            Bramki: 5′ Getinger, 34′ Kasperkiewicz – 30′ Wszołek