Fot:KobiecyFutbol.pl/Sebastian Godyla

Pierwszego maja w Bielsku, Rekord próbował uratować Ekstraligowy honor urywając punkty zespołowi Sportisu i po części udało się to.

Mecze w pierwszej części nie porywał. Kilka sytuacji pod jedną i drugą bramką. Choć przyjemniej dla oka patrzyło się na gospodynie. Te dopiero w 30. min był w stanie „zatrudnić” Natalię Piątek. W odpowiedzi Klaudia Ciupa także musiała się wykazać umiejętnościami.  Choć oba zespoły na przerwę zeszły przy wyniku 0-0.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, piłkarki Adama Górala mogły pokusić się o bramkę, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Piłka odbiła się niemal pionowo, ale sędzie boczna nie zasygnalizowała gola.

Po przerwie równie nie ujrzeliśmy goli, choć Rekord piłkę w bramce umieścił. Sędzia boczna zasygnalizowała jednak pozycję spaloną.

W 61. minucie plac gry troszkę w Bielsku się poszerzył. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Daria Gugała, i Rekord stanął przed niewyobrażalną szansą na zgarnięcie trzech punktów grająć 11 przeciw 10.

W tym meczu żadna z drużyn nie strzeliła zwycięskiej bramki, mimo że jedna i druga ekipa miała ku temu kilka okazji.

Rekord definitywnie żegna się z Ekstraligą, ale dzisiejsze spotkanie na pewno można uznać za takie, jakie chcieliby oglądać przy Startowej. Dla Sportisu, remis to pewność ligowego bytu w przyszłym sezonie.