Tenis

Hubert Hurkacz po trzysetowym meczu pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena i awansował do drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

Polak był zdecydowanym faworytem spotkania z Boliwijczykiem, który do drabinki głównej awansował z kwalifikacji. W pierwszym secie dość niespodziewanie w trzecim gemie Hurkacz przegrał gema przy własnym podaniu i gdy wydawało się, że to niżej klasyfikowany rywal wygra pierwszego seta Hurkacz przełamał rywala w dziesiątym gemie i powtórzył to w kolejnym przy serwisie rywala i wygrał pierwszego seta.

Drugi set rozpoczął się od dwóch wygranych gemów z rzędu najlepszego polskiego tenisisty jednak w trzecim Boliwijczyk przełamał 14 rakietę świata i w następnym gemie doprowadził do wyrównania. Ostatecznie o wygranej w drugim secie zdecydował tiebreak wygrany niespodziewanie przez Delliena 13:11.

Trzeci set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Hurkacza, który w kolejnych gemach nie pozwalał rywalowi na zbyt wiele i przełamał go ponownie w dziewiątym gemie i ostatecznie zwyciężył 6:3.

W drugiej rundzie Hiszpan zagra z Alejandro Davidovich Fokino.