Tenis

Na ćwierćfinale Hubert Hurkacz zakończył swój udział w Mutua Madrid Open. Rozstawiony z numerem dwunastym wrocławianin przegrał z liderem rankingu Novakiem Djokoviciem.

Po wczorajszym zwycięstwie nad Dusanem Lajoviciem Hubert Hurkacz w walce o półfinał Mutua Madrid Open tym razem musiał mierzyć się z o wiele bardziej wymagającym przeciwnikiem. Polski tenisista spotkał się z liderem światowego rankingu Novakiem Djokoviciem. Jak dotąd obaj tenisiści rywalizowali ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem górą był utytułowany Serb. W 2019 r. triumfował w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie i Wimbledonie, a w ubiegłym roku po zaciętym spotkaniu zwyciężył w półfinale ATP Paris Masters.

W stolicy Hiszpanii po raz kolejny wygrał Serb, zapewniając sobie awans do najlepszej czwórki turnieju.

Ćwierćfinałowe spotkanie lepiej rozpoczął Djoković, który już w drugim gemie przełamał naszego reprezentanta wychodząc na dwugemowe prowadzenie. W miarę upływu czasu Hurkacz zyskiwał coraz więcej pewności siebie, jednak belgradczyk do samego końca kontrolował sytuację na korcie. Tak wypracowanej przewagi Serb nie wypuścił już z rąk i ostatecznie po 33 minutach gry przy pomocy własnego podania wygrał pierwszego seta 6:3.

Drugi set podobnie jak pierwsza partia również nie ułożył się po myśli Hurkacza, który w gemie otwarcia musiał bronić się przed utratą serwisu. Jednak w tym momencie tenisista z Dolnego Śląska zdołał wyjść obronną ręką i uratował podanie. To co nie udało się Djokovicovi w pierwszym gemie udało się w piątym. To ponownie podopieczny Gorana Ivanisevicia uzyskał przewagę przełamania, odskakując na 4:2. W kolejnych gemach obraz gry się nie zmienił i to najlepszy tenisista świata został pierwszym półfinalistą imprezy w Madrycie. Tam jego przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Rafael Nadal – Carlos Alcaraz.