Żużel
Fot. Fb @StalGorzow1947

Za nami piąta seria PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Wysokie zwycięstwa padały we Wrocławiu i w Lublinie. 

Betard Sparta Wrocław 54:36 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Wrocławianie odnieśli wysokie zwycięstwo nad gośćmi z Ostrowa Wielkopolskiego. Gwiazdą miejscowych Woffinden, który wygrał wszystkie biegi, w których startował. Zdobył on łącznie 18 pkt. Kluczem do sukcesu w tym meczu były udane starty, co zazwyczaj pozwalało danej drużynie zdobyć 4 lub 5 pkt. Zwycięstwo miejscowych mogłoby być jeszcze wyższe. W dwunastym rozdaniu dobrze wystartowali, ale na dystansie zbyt szeroko pojechał Kowalski, który zgarnął tylko punkt.

Motor Lublin 58:32 Fogo Unia Leszno 

Motor Lublin wciąż niepokonany. Tym razem żużlowcy tej drużyny pokonali gości z Leszna. Zabójczym dla gości okazał się początek piątkowej rywalizacji. Gospodarze zaczęli od wygranej 4:2, a następnie odnieśli pięć z rzędu podwójnych zwycięstw. Sytuację gości próbował ratować Kołodziej, który zdobył 10 pkt. W szóstym biegu nie dał on szans juniorowi miejscowych, zaś w dziewiątym wszedł odważnie między dwóch zawodników Motoru i pomógł swojej drużynie w zdobyciu kompletu punktów. Bohaterem gospodarzy Michelsen. Wygrał on pięć startów, zaś w jednym zajął 2. miejsce.

Moje Bermudy Stal Gorzów 50:40 Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

W niedzielnych pojedynkach sytuacja było nieco bardziej wyrównana. W Gorzowie początek należał do gości z Częstochowy. Objęli oni prowadzenie po drugim biegu. Kolejne biegi były remisowe, ale wszystko odwróciło się w siódmym rozdaniu. Dobry start dał podwójne zwycięstwo gospodarzom, którzy swój sukces powtórzyli w dziewiątym biegu. Ich końcowy triumf mógł być wyższy, ale w jedenastym rozdaniu wywrócił się Jasiński. Dla częstochowian najlepiej jechał Madsen, który startował sześciokrotnie i tylko raz wypadł poza czołową dwójkę. Komplet pięciu zwycięstw odniósł dla gorzowian Bartosz Zmarzlik.

Zooleszcz GKM Grudziądz 44:46 For Nature Solutions Apator Toruń 

W Grudziądzu lepsi goście. Sytuacja zmieniała się diametralnie i działo się to nie tylko z biegu na bieg, ale w samych biegach. W pierwszym po starcie przewagę mieli miejscowi, ale koniec końców triumfował zawodnik z Torunia. W kolejnym biegu komplet punktów dla gospodarzy zdobył po dobrym starcie Pludra, ale słabiej zaprezentował się jego kolega Łobodziński. Ten spadł nawet na 4. miejsce, ale zdołał przeskoczyć na 3. pozycję i w meczu był remis.

Gospodarze rywalom odskoczyli po piątym biegu, w którym zdobyli maksymalną liczbę punktów. Kluczem do sukcesu okazał się piorunujący start. Na prowadzeniu ekipa z Grudziądza znajdowała się do dziewiątego rozdania, po którym znów mieliśmy remis. Tym razem podwójne zwycięstwo odnieśli goście, gdyż żużlowcom miejscowych zabrakło komunikacji ws. wyznaczenia zawodnika do gonienia prowadzących przeciwników.

Wynik remisowy utrzymał się do trzynastego biegu. W nim minimalnie lepsi okazali się miejscowi. Przez długi czas prowadzili dwoma żużlowcami, ale na trzecim okrążeniu rywala minął napędzony Holder, który uratował 2 pkt. O wszystkim przesądził jednak czternasty bieg, w którym torunianie zrehabilitowali się. Podwójne zwycięstwo dało prowadzenie, a finalnie zwycięstwo w całym meczu. Gospodarzom nie pomogła świetna dyspozycja Pedersena, który odniósł pięć zwycięstw i tylko raz zajął 2. miejsce. Najlepszym w ekipie przyjezdnych okazał się Patryk Dudek, który sześciokrotnie kończył rywalizację w czołowej dwójce.

Tabela rozgrywek
  1. Motor Lublin 10 pkt (+62)
  2. Moje Bermudy Stal Gorzów 7 pkt (+24)
  3. Fogo Unia Leszno 7 pkt (0)
  4. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 4 pkt (+4)
  5. Betard Sparta Wrocław 4 pkt (+22)
  6. Zooleszcz GKM Grudziądz 4 pkt (-10)
  7. For Nature Solutions Apator Toruń 4 pkt (-16)
  8. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 pkt (-86)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!