Piłka ręczna

Łomża Vive Kielce wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. O awans do Final 4 kielczanie rywalizują z francuskim Montpellier HB. W pierwszym meczu w roli gospodarza wystąpiła ekipa z Francji.

Początek był trudny dla mistrzów Polski. Zaczęło się od kilku nieudanych akcji. Pojawiły się niewykorzystane kontry. Doszła do tego czerwona kartka dla Daniela Dujszebajewa. Było nerwowo, ale w ataku często myli się miejscowi. Decydowali się na grę bez bramkarza, a to pozwalało kielczanom strzelać do pustej bramki. Kilkukrotnie z takiego prezentu skorzystał Alex Dujszebajew, który na przestrzeni jednej minuty rzucił raz do pustej bramki, a raz wykorzystał sytuację sam na sam po kontrze. Udanie interweniował też Wolff, więc do przerwy kielczanie prowadzili 16:12.

Początek drugiej odsłony dla gospodarzy. Szybko strzelili dwie bramki, a do tego interwencję dorzucił Sego. Montpellier zbliżyło się na niebezpieczny rezultat. Piłkę w ataku stracił Dujszebajew. Ten też trafił wcześniej w poprzeczkę i przewaga kielczan zmalała do jednej bramki. Straty miejscowych w ofensywie pozwoliły mistrzom Polski znów odskoczyć i zbudować kilkupunkowe prowadzenie, a finalnie zwycięstwo 31:28.

O losach awansu zdecyduje rewanż w Kielcach, który zaplanowano na 18 maja.

EHF Liga Mistrzów – ćwierćfinał 1/2
Montpellier HB – Łomża Vive Kielce
28:31

Łomża Vive Kielce: M. Kornecki, A. Wolff, A. Dujszebajew (7), D. Dujszebajew (1), T. Gębala, T. Karacić (2), A. Karalek (5), W. Kulesz (4), A. Moryto (5), D. Nahi (3), P. Paczkowski, Sanchez-Migallon, S. Sićko (1), N. Tournat (3), H. Trastarson, B. Vujović