Tenis
Fot: tennisbreaknews.com

Iga Świątek wygrała w ćwierćfinale turnieju tenisowego WTA 1000 w Rzymie. Polka powalczy o swój piąty finał w tym roku.

Rywalką Polki w walce o półfinał była Kanadyjka Bianca Vanessa Andreescu. Pierwszy set nie był łatwy. O zwycięstwie decydował tie break, w którym wygrała reprezentantka Polski. Całość Świątek rozpoczęła od dobrego serwisu i przełamania swojej przeciwniczki. Ta jednak szybko doprowadziła do przełamania powrotnego po kilku błędach Igi Świątek. W kolejnych dwóch gemach Polka myliła się. Zagrywała w siatkę, jak i na aut. Pojawiły się błędy i Kanadyjka odskoczyła na 3:2.

Polka wróciła do dobrej gry i wyszła na prowadzenie 5:3. Nie wykorzystała jednak szansy na wygranie seta przy własnym podaniu. Dobre returny odnotowała jej przeciwniczka, która doprowadziła do przełamania, a następnie wyrównała na 5:5. Nieudanie na zagrywkę Kanadyjki odpowiadała bowiem Iga Świątek.

W tie breaku pojawiły się efektowne, ale i szczęśliwe piłki po stronie Polki. Nasza reprezentantka wygrała w decydującym gemie do dwóch.

W drugiej partii pojawiło się sporo błędów po stronie przeciwniczki polskiej tenisistki. Świątek grała efektownie, co przełożyło się na wygranie 6:0.

Iga Świątek – Bianca Andreescu 7:6(2), 6:0