Piast gliwice
POZNAN 20.11.2021 MECZ 15. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 LECH POZNAN - PIAST GLIWICE --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : LECH POZNAN - PIAST GLIWICE FOT. Marta Winnowicz

W pierwszym sobotnim spotkaniu 33 kolejki PKO Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrał u siebie z Piastem Gliwice 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył z rzutu karnego Tomas Huk.

Porażka podopiecznych Radoslava Latala oznacza że drużyna z Niecieczy jest jedną nogą poza Ekstraklasą i ma tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie.

Przed spotkaniem Waldemar Fornalik musiał zrobić wymuszoną zmianę. Podczas rozgrzewki uraz zgłosił Kamil Wilczek. Zastąpił go Alberto Tortil.

Pierwsza połowa

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 10. minucie doskonałą okazję na otworzenie wyniku miał Mateusz Grzybek który po dynamicznej akcji uderzył w bramkę Frantiska Placha dla którego był to setny mecz w barwach Piasta, ale niestety minimalnie chybił. W 31. minucie spotkania świetnie podanie zaliczył Piotr Wlazło gdzie zauważył w polu karnym Grzybka oraz Poznar jednak piłka ich ominęła i świetna akcja kapitana z Niecieczy poszła na marne. Dziesięć minut po tej akcji świetną obroną popisał się Tomasz Loską, który wygarnął piłkę z głowy Tortilowi. Gdyby nie to, mogło być prowadzenie dla podopiecznych Waldemara Fornalika. W końcówce spotkania sędzia Krzysztof Jakubik podyktował rzuty karny dla drużyny Termaliki po faulu Placha na Poznarze. Do jedenastki podszedł Wlazło, jednak oddał fatalny rzut karny i uderzył obok słupka bramki Placha.

Druga połowa

W drugiej połowie do głosu doszedł Piast. W 56. minucie spotkania prezent gościom dał Biedrzycki, któremu piłka odbiła się od jego ręki, i sędzia Jakubik nie miał innego wyjścia jak podyktować rzuty karny dla Piasta. Do karnego podszedł Huk i pomimo że Loska wyczuł jego intencje, to mocnym strzałem pokonał bramkarza Termaliki. Gospodarze próbowali zmienić wynik meczu. Próbował Wlazło, Stefanik i Mesanovic jednak na tablicy wyniku  nic się nie zmieniło. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, i sędzia Jakubik zakończył to spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu Piast Gliwice zagwarantował sobie piąte miejsce w tym sezonie. Natomiast drużyna z Niecieczy może już powoli przygotowywać się do nowego sezonu w Fortunie 1 lidze, gdzie w przyszłym sezonie ją prawdopodobnie zobaczymy, bo mało nadzieja że Śląsk Wrocław i Wisła Kraków pomogą drużynie z Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: Tomas Huk 57′ (K)

Żółte kartki: Wiktor Biedrzycki, Tomas Poznar

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski (76′ Śpiewak), Tekijaski, Stefanik, Radwański (61′ Mešanović), Grzybek, Wlazło (61. Bonecki), Ambrosiewicz (76′ Gergel), Poznar, Dombrovskyi (84′ Hubínek), Biedrzycki.

Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Huk, Chrapek, Vida (63′ Kaput), Toril (76′ Ameyaw), Konczkowski, Hateley, Kądzior (76′ Pyrka), Katranis