Stal Mielec zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1 w pierwszym niedzielnym meczu 33. serii PKO Ekstraklasy. O zdobycie punku piłkarze z Podkarpacia walczyli do 95. minuty, a gol strzelony w doliczonym czasie sprawia, że piłka nożna w najlepszym krajowym wydaniu także w kolejnym sezonie Mielca omijać nie będzie.

To był niebagatelny mecz dla obu ekip, które przed meczem nie były pewne utrzymania. Finezyjnie mogło zacząć się dla Stali. Szybka akacja lewą stroną, piłka trafiła na środek pola karnego do Zawady, ten znakomicie odegrał do Domańskiego, jednak na drodze uderzenia napastnika z Mielca stanęła poprzeczka.

Pierwsze akcja drugiego kwadransa dała otwarcie wyniku na niekorzyść miejscowych. Lewą stroną pobiegł za piłką Jastrzębski, zdołał dograć wzdłuż pola karnego a nadbiegający Pich sfinalizował akcję.

Przed upływem pół godziny gry powinien być w Mielcu remis. W dobrej pozycji znalazł się w polu karnym Flis, lecz został zablokowany.

Po przerwie więcej piłką operowała Stal, ale to goście stwarzali okazję na zamknięcie meczu. W 68. minucie z linii końcowej zagrywał Piasecki, ale świetnie ustawiony w polu karnym Pich strzelił zbyt chimerycznie i dobrze ustawiony Mrozek nie dał się zaskoczyć. 11. minut później obrona Stali na lewej stronie kolejny raz pozostawiła bez opieki Piaseckiego, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem wybrał długi róg, ale trafił w słupek.

Największe emocje przypadły na czas doliczonych minut. Najpierw Garcia ostro zaatakował mielczanina, a ponieważ żółty kartonik był już drugim pokazanym w trakcie tego meczu, zawodnik Śląska obejrzał „czerwień” i musiał opuścić boisku. Niestrudzona Stal rzuciła się do ataku i egzekwowała rzut wolny. Domański zacentrował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Matras, pakując głową piłkę do wrocławskiej bramki i wprawiając Mielec w stan euforii. Stal bowiem utrzymała się w PKO Ekstraklasie, natomiast Śląsk dalej niczego pewny nie jest.

Stal Mielec – Śląsk Wrocław 1-1 (0-1)

90+5. Matras – 16. Pich

Stal Mielec: Mrozek – Čorbadžijski (65. Steczyk), Matras, Flis – Ma. Żyro, Urbańczyk (65. Wrzesiński), Tomasiewicz (81. Budziński), Getinger – Sitek, Domański – Zawada.
Śląsk Wrocław: Putnocky – Janasik, Golla, Tamás, Stiglec – Schwarz, Olsen (77. Verdasca), Mączyński (25. Sobota) – Pich (77. Garcia), Expósito (59. Piasecki), Jastrzembski (77. Zylla).