Żużel

Za nami rywalizacja o tytuł najlepszej żużlowej drużyny w Europie. Niedzielne zmagania przeprowadzono w Poznaniu, gdzie wystartowało cztery drużyny. 

Zmagania odbyły się w formie szesnaście biegów fazy zasadniczej i czterech biegów nominowanych. Wśród startujących ekip nie zabrakło biało-czerwonych. W podstawowym składzie reprezentacji Polski znaleźli się:

  • Patryk Dudek (0, 2, 3, 3, 3)
  • Maciej Janowski (3, 0, 1, 2, 1)
  • Janusz Kołodziej (3, 3, 3, 3, 3)
  • Bartosz Zmarzlik (3, 3, 3, 3, 2)

Rola rezerwowego padła udziałem Kacpra Woryny.

Formuła czwórmeczu zakładała, że każdy z podstawowych zawodników miał po razie rywalizować z każdym z przeciwników poszczególnej ekipy. Istniała jednak możliwość wystawienia rezerwowego, co mogło zaburzyć ten schemat.

Tak stało się w biegu dwunastym, gdy na rezerwę taktyczną zdecydowali się Brytyjczycy. Dobrze spisujący się Robert Lambert zastąpił Adama Ellisa. Zmiana ta nie przyniosła jednak oczekiwanego skutku, gdyż pewne zwycięstwo odniósł i tak Bartosz Zmarzlik. Ten w fazie zasadniczej wygrał cztery biegi. Tej samej sztuki dokonał Janusz Kołodziej, który triumfował we wszystkich biegach, w których startował.

Kolejność startów w biegach nominowanych zakładała, że najsłabsi w danych drużynach pojadą z najsłabszym, zaś najlepsi z najlepszymi. Przed ostatnią serią przewaga naszych reprezentantów nad kolejną drużyną wynosiła 15 pkt, co gwarantowało zwycięstwo.

Polacy po wszystkich biegach zgromadzili łącznie 47 pkt. Czołową trójkę uzupełnili Duńczycy (28 pkt) i Brytyjczycy (27 pkt). Indywidualnie najlepszym okazał się Janusz Kołodziej, który triumfował we wszystkich pięciu startach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!