Tenis
Fot:sopotopen.com

Kamil Majchrzak nie dał rady doświadczonemu Francuzowi Richardowi Gasquetem w spotkaniu ćwierćfinałowy turnieju w Genewie.

Majchrzak już w gemie otwarcia miał problem z utrzymaniem serwisu jednak doświadczony Francuz nie wykorzystał trzech break pointów. To co nie udało się w pierwszym gemie udało się w trzecim gdy Majchrzak stracił gema przy własnym serwisie. Polak po tym jak w dwóch poprzednich rundach spisywał się bardzo dobrze w spotkaniu z Gasquetem zagrał bardzo słabo i w siódmym gemie dał się ponownie przełamać i ostatecznie przegrał pierwszego seta 6:2.

W drugim secie mecz wyrównał się choć podobnie jak w pierwszym tak i w drugim rywal Majchrzaka miał dwa break pointy w pierwszym gemie jednak Polak wybronił je i wygrał pierwszego gema. W kolejnych zawodnicy wygrywali gemy przy własnych serwisach, a kluczowy dla losów drugiego seta jak i całego spotkania był siódmy gem w którym Majchrzak został przełamany. Ostatecznie uległ 4:6 i nie zagra w półfinale turnieju ATP 250 w Genewie.