Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (lechia.pl)
GDANSK 30.01.2021 SPORT PILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2020/21 MECZ LECHIA GDANSK - JAGIELLONIA BIALYSTOK --- POLISH TOP LEAGUE FOOTBALL SEASON 2020/21 GAME MATCH LECHIA GDANSK - JAGIELLONIA BIALYSTOK --- NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Na zakończenie swojej przygody z PKO Ekstraklasa, Górnik Łęczna przegrał na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:1, a bramkę na wagę zwycięstwa w 86.minucie zdobył Jesus Imaz.

Górnik pogodzony ze spadkiem z PKO Ekstraklasy w pierwszych minutach próbował przejąć inicjatywę jednak to przyjezdni narzucili swój styl gry i dłużej znajdowali się przy piłce. W pierwszym kwadransie gry okazję warta odnotowania miał Kalinkowski jednak jego strzał został zablokowany. Znakomitą okazję w 31.minucie zmarnował Imaz, który znalazł się w dogodnej sytuacji jednak zbyt długo składał się do strzału i jego uderzenie zostało zablokowane. Przed przerwą swojej szansy na zdobycie bramki spróbował Pirkryl jednak uderzył obok słupka.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dogodnej sytuacji dla Górnika Łęczna jednak uderzenie Amo minęła minimalnie słupek bramki strzeżonej przez Alomerovica.Po grze w środkowej strefie boiska w 86.minucie swój instynkt strzelecki pokazał Jesus Imaz, który wykorzystał błąd obrońcy Górnika i uderzeniem z piątego metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie.