Źródło: Wisła Kraków SA

W ramach ostatniej 34 kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań pokonał Wisłę Kraków 1:0. Jedyną bramkę w 29 minucie spotkania zdobył Miłosz Szczepański.

Przed spotkaniem na płycie głównej boiska przy Reymonta pojawił się Jakub Błaszczykowski i wygłosił swoje oświadczenie do kibiców „Białej Gwiazdy” po raz pierwszy od spadku Wisły Kraków do Fortuny 1 Ligi.

Przyjdzie mi ponieść konsekwencje za to wszystko, co się stało. Chciałem w moim imieniu wszystkich was bardzo serdecznie przeprosić, za to co musicie teraz przechodzić. Jest mi z tym cholernie ciężko, ale zrobię wszystko, by Wisła wróciła tu, gdzie jest jej miejsce. Wiem, że to nie brzmi teraz dobrze, ale zdaje sobie doskonale sprawę, że zje***em” – powiedział przez mikrofon Błaszczykowski, po tych słowach dostał brawa od kibiców zgromadzonych na stadionie.

Nie minęła już 4. minuta meczu, a Warta mogła już prowadzić 1:0. Fatalny błąd popełnili obrońcy Wisły, do piłki doszedł Szczepański, jednak bramkarz Wisły Kraków zagarnął piłkę i uniemożliwił zdobycie gola dla drużyny z Poznania. Jednak 25 minut później Biegański nie uchronił Wisły przed stratą gola. Ze skraju pola karnego mocnym strzałem w same okienko uderzył Szczepański. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło.

W drugiej połowie spotkanie przeniosło się na środek boiska. Sytuacji bramkowych było bardzo mało.

3 punkty powędrowały do Poznania. Po zakończeniu spotkania kibice Wisły zaśpiewali hymn klubu po raz ostatni w PKO Ekstraklasie. W następnym sezonie zobaczymy tą drużynę w Fortunie 1 Lidze. Natomiast podopieczni Dawida Szulczka sezon 2021/2022 PKO Ekstraklasy zakończyli na 11 miejscu.

21 maja 2022, 17:30 – Kraków
Wisła Kraków 0-1 Warta Poznań
Miłosz Szczepański 29′

Wisła Kraków: M. Biegański – Szot, Frydrych, Sadlok, Ring – Żukow (77′ Hugi), Plewka – Citaiszwili, Savić(55′ Manu), Młyński (77′ Gruszkowski) – Ondrášek (66′ Fazlagić).

Warta Poznań: A. Lis – Grzesik, Kopczyński, Ivanov, Kupczak, Matuszewski – Jakóbowski (58′ Castañeda), Szczepański (72′ Szmyt), Maenpaa (58′ Courtney-Perkins), Papeau (90′ Szeibe) – Corryn (46′ Luis).

Żółte kartki: Fazlagić, Sadlok, Mäenpää, Papeau.

Sędziował: Piotr Lasyk