W pierwszym spotkaniu półfinałowym Ruch Chorzów pokonał po dogrywce Radunię Stężyca 1:0 i awansował do finału baraży o Fortuna 1 Ligę.

Na początku spotkania to goście powinni wyjść na prowadzenie jednak dobrze w bramce Ruchu spisał się Bielecki. W drugiej części spotkania znakomitą okazję miał Daniel Szczepan jednak przegrał pojedynek sam na sam z Kacprem Tułowieckim. Chwile później dośrodkowanie Janoszki wykończył Szywacz jednak dobrze w bramce spisał się Tułowiecki. W regulaminowym czasie gry kibice nie zobaczyli bramek i kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Cichej byli świadkami dogrywki.

W dodatkowych 30 minutach to Ruch był bliższy zdobycia bramki i swój cel osiągnął na dwie minuty przed zakończeniem dogrywki gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Daniel Szczepan, który zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo i awans do finału baraży o Fortunę 1 Ligę.