W pierwszym spotkaniu półfinałowym baraży o awans do PKO Ekstraklasy Korona Kielce pokonała 3:0 Odrę Opole i awansowała do finału w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Arka Gdynia – Chrobry Głogów.

Pierwszą groźną akcję stworzyli przyjezdni jednak nie potrafili umieścić piki w siatce, Chwilę później Korona wyszła na prowadzenie po uderzeniu Jacka Podgórskiego. W 30.minucie Jakub Szreka zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia bez chwili zawahania wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Frączczak. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Podgórski wykorzystując błędy w defensywie przyjezdnych. W drugiej połowie goście zaatakowali jednak nie potrafili pokonać zarówno defensywy rywali jak i Forenca, który spisywał się bez zarzutów.