Fot:KobiecyFutbol/Klaudia Golasz

Wspaniała murawa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach była miejscem finałowego starcia w ramach rozgrywek Pucharu Polski pomiędzy Czarnymi Antrans Sosnowiec a WKS Śląskiem Wrocław. Gwarancją dobrego sędziowania była osoba Moniki Mularczyk jako sędzi głównej. Gdy dodamy gorący doping kibiców obydwu drużyn to mamy gotowy przepis na sukces pod tytułem „Finał PP”.

W dwunastej minucie Nikol Kaletka dośrodkowała z rzutu wolnego i po rykoszecie Anna Bocian przeniosła piłkę nad poprzeczką Taką akcją poczęstowały nas oba zespoły w pierwszym kwadransie spotkania. W 20. minucie szybką kontrę wyprowadzają Czarni Antrans Sosnowiec, a podaniem uruchomiona zostaje Martyna Wiankowska, która wpada w pole karne Śląska, przekłada piłkę na lewą nogę i precyzyjnym strzałem nie daje szans Annie Bocian. Była to jedyna skuteczna akcja w pierwszych 45 minutach tego spotkania.

Od mocnego uderzenia w drugiej połowie zaczęły zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego. W 52. minucie akcję zaczyna Lilyana Kostova. Gra „na ścianę” z Kaletka, a ta druga wychodzi na „sam na sam” z Anną Bocian i pewnym, mocnym strzałem podwyższa na dwa do zera. W 67. minucie przed polem karnym Śląska faulowana jest Kostova. Do piłki podchodzi Wiankowska i precyzyjnym strzałem nie daje szans Bocian. Na tablicy mamy 3:0 dla Czarnych. Rozpędzone Czarne nie zwalniały tempa. W 80. minucie akcję zainicjowała wprowadzona przed kilkoma minutami Dorota Hałatek, która precyzyjnym podaniem odnalazła Agnieszkę Jędrzejewicz, a ta druga mocnym strzałem po raz czwarty w tym spotkaniu pokonała Bocian. W 89. minucie Śląsk poważnie zagroził bramce Anny Szymańskiej, lecz po strzale Kamili Czudeckiej bramkarka Czarnych przeniosła piłkę nad poprzeczkę.

W tym meczu nie padło więcej bramek i to zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego zdobyły krajowy puchar.

Puchar Polski  – Finał
Czarni Antrans Sosnowiec – WKS Śląsk Wrocław 4:0 (1:0)
Wiankowska 20`, 67`, Kaletka 52`, Jędrzejewicz 80`

Sędzie: Monika Mularczyk – Paulina Paranowska, Katarzyna Wójs, Michalina Diakow (techniczna)
VAR: Jacek Małyszek i Mateusz Złotnicki

Kartki:  Fischeroova, Stanović (ż/k) –   Dudziak (ż/k)

Czarni: Szymańska – Horvathova (Stanović 71`), Fisherova, Buszewska, Kurzawa, Kostova (Zygulska 87`), Kaletka, Kozak, Wiankowska, Materek (Hałatek 79`), Grosicka (Jędrzejewicz 58`)

Śląsk: Bocian – Dudziak, Węcławek,  Krysman, Buś Marcelina (Turowska 52`), Ostrowska (Furmaniak 87`), Kulig, Buś Martyna (Krzyżanowska), Żurek (Korda 80`), Iwaśko (Nowacka 71`), Czudecka

Źródło: KobiecyFutbol