Hurkacz

W meczu III rundy Rolanda Garrosa Hubert Hurkacz pokonał Davida Goffina i awansował po raz pierwszy w karierze do 1/8 finału.

Początek spotkania był dość nerwowy w wykonaniu Polaka, który w pierwszym gemie miał problemy przy własnym serwisie i musiał bronić trzech break pointów. W kolejnych gemach zawodnicy pewnie zwyciężali przy własnym serwisie, a kluczowy dla losów seta był dwunasty gem w którym Polak wykorzystał drugiego w tym gemie brak pointa i zwyciężył 7:5.

W drugim secie Belg zaczął bardzo nerwowo i miał trudności z dłuższymi wymianami co wykorzystał Hurkacz przełamując rywala w czwartym gemie. Wraz z upływem minut rywal najlepszego polskiego tenisisty grał coraz słabiej i w ósmym gemie Hurkacz ponownie przełamał rywala i wygrał 6:2.

Trzeci set to pewna gra 12 rakiety świata, która seta rozpoczęła od prowadzenia 3:0. Belg wraz z upływającym czasem grał mniej pewnie i najprawdopodobniej dokuczała mu kontuzja przez którą ograniczał się do bronienia piłkę, które były jedynie w jego zasięgu.