Żużel

Zakończyła się czwarta odsłona tegorocznej edycji Speedway Grand Prix. Najlepsi zawodnicy świata przenieśli się do Niemiec. W Teterowie wygrał Patryk Dudek.

Przed właściwymi zawodami odbyły się kwalifikacje, w których wygrał Bartosz Zmarzlik. Na starcie stanęło łącznie 4 Polaków. Wśród nich znaleźli się też: Maciej Janowski, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników oraz 2 rezerwowych.

Faza zasadnicza:

W fazie zasadniczej odbyło się 20 biegów. Każdy z zawodników po razie zmierzył się z każdym z rywali. Największą liczbę punktów odnotował Patryk Dudek, który każdy bieg kończył w czołowej dwójce, co łącznie dało mu 13 pkt. Do fazy finałowej awansował też 5. Bartosz Zmarzlik.

1. Patryk Dudek (2, 3, 3, 1, 3)
    5. Bartosz Zmarzlik (3, 2, 3, 0, 2)
    9. Maciej Janowski (3, 2, 1, 0, 0)
    14. Paweł Przedpełski (1, 3, 0, W, 0)

Faza finałowa:

W pierwszym półfinale startował Patryk Dudek, który jako pierwszy wybierał pole startowe. Wybrał on tor A, czyli start przy wewnętrznej. Polak świetnie ruszył i na pierwszym łuku objął prowadzenie. Był atakowany z obu stron, ale utrzymał prowadzenie, które dowiózł do mety. Drugim finalistą z tego biegu okazał się Tai Woffinden.

Bartosz Zmarzlik trafił do półfinału drugiego. Lider cyklu startował z toru zewnętrznego. Były mistrz świata ruszył środkiem między dwoma rywalami. Przez chwilę wydawało się, że prowadzi, ale został trochę wyrzucony do zewnętrznej, ale po wewnętrznej poszedł pewnie Lindgren, który dojechał do mety na 1. miejscu. Zmarzlik do finału awansował dojeżdżając do mety za jego plecami.

Dudek wybrał, że w finale wystartuje z toru A. Zmarzlik miał do wyboru tylko dwa pola środkowe. Zdecydował, że wystartuje z toru C.

W finale zbyt wielkich emocji nie było. Tuż po starcie prowadzenie objął Dudek, za nim jechał Zmarzlik, zaś o 3. miejsce walczyli Lindgren i Lambert. Ostatecznie zwycięzcą okazał się wspomniany Dudek, zaś w walkę o najniższy stopień podium wygrał Lindgren.