fot: arka.gdynia.pl

Grający w minionym sezonie w barwach Chrobrego Głogów Marcel Ziemann został nowym piłkarzem Arki Gdynia. 26-letni obrońca podpisał z gdyńskim klubem trzyletnią umowę – do 30 czerwca 2025 roku. Zawodnik trafił do żółto-niebieskich na zasadzie wolnego transferu.

Urodzony 1 września 1995 roku w niemieckim Iserlohn, Marcel Ziemann swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku 9 lat (2014 rok) w zespole Tennis Borussia Berlin. Następnie grał w Brandenburger SC Süd 05 oraz Goslarer SC von 1908. 26-latek występował także w AE Sparti (2. liga grecka). Posiadający polskie i niemieckie obywatelstwo Ziemann do Polski po raz pierwszy trafił w 2016 roku, kiedy to przez dwa sezony reprezentował barwy Stomilu Olsztyn.

Marcel Ziemann od lipca 2019 nieprzerwanie był piłkarzem Chrobrego Głogów. W zakończonych rozgrywkach Fortuna I ligi wystąpił w 33. spotkaniach i zdobył dwie bramki.

– Marcel to zawodnik, który wyróżniał się w poprzednim sezonie w barwach Chrobrego Głogów i był podstawowym zawodnikiem drugiej najlepszej defensywy w lidze. Liczymy, że dalej będzie się rozwijał w barwach Arki – powiedział prezes Arki Michał Kołakowski.

Ziemann jest pierwszym nowym nabytkiem Arki przed sezonem 2022/2023.

Źródło: Materiały prasowe Arki Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!