Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz na drugiej rundzie zakończył swój udział w turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Najlepszy polski tenisista przegrał z Węgrem Martonem Fucsovicsem.

Spotkanie rozpoczęło się od przegranego gema przy własnym serwisie przez Hurkacza, który jednak stratę odrobił w szóstym gemie doprowadzając do remisu 3:3. Fucsovics ponownie przełamał Hurkacza w jedenastym gemie, a następnie wygrał kolejnego przy własnym serwisie i zwyciężył w pierwszym secie.

W drugim secie żaden z zawodników nie potrafił przełamać rywala jednak to Polak w drugim gemie miał trzy break pointy, których jednak nie potrafił wykorzystać. O zwycięstwie zdecydował tie-break w którym lepszy okazał się Wrocławianin.

W decydującym secie Polak stracił serwis w szóstym gemie gdy rywal wykorzystał pierwsza piłkę setową. W kolejnych gemach gra była wyrównana i to rywal 14 rakiety świata mógł po dwóch godzinach i dwunastu minutach cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.