Fedor Cernych

Grający w Ekstraklasie piłkarze litewscy: Fedor Cernych, Dominykas Baraskaus i Titas Milasius występowali dziś w reprezentacji Litwy w ramach meczu Ligi Narodów. Cernych strzelił pierwszego gola i jak się później okazało ostatniego dla Litwinów.

Litwa mierzyła się dziś z Wyspami Owczami. Jedynego gola dla Litwy w 6. minucie spotkania strzelił występujący w Jagielloni Białystok Fedor Cernych. Baraskaus i Milasius jak już wyżej zostało wspomniane również występują w polskiej lidze. Pierwszy z nich w Stali Mielec, natomiast drugi w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Przez całe spotkanie na boisku obecny był Cernych. Dominykas wszedł na nie po przerwie, natomiast Milasius zaprezentował się w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Litwini przegrali to spotkanie 1:2.

To nie koniec akcentów sięgających do Polski. Obecnym selekcjonerem reprezentacji Litwy jest trener, którego Polacy mogą kojarzyć z Zagłębia Sosnowiec – Valdas Ivanuskas. Prowadził on drużynę z Sosnowca od 15. października 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.