W spotkaniu ćwierćfinałowym turnieju ATP 500 w Halle Hubert Hurkacz pokonała Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime 7:6(2), 7:6(4).

Hurkacz w spotkanie wszedł od dwóch przegranych piłek przy własnym serwisie jednak ostatecznie wygrał gema otwierającego spotkanie. W kolejnych gemach zawodnicy wygrywali pewnie przy własnych serwisach, a w dwunastu gemach kanadyjski tenisista miał jednego break pointa, a Hurkacz nie miał szans na przełamanie rywala. W tie-breaku lepszy okazał się Hurkacz, który zachował więcej spokoju, a rywal nie serwował tak mocno i dokładnie jak w poprzednich i to najlepszy polski tenisista wygrał pierwszego seta.

Drugi set to powtórka z pierwszego w którym zawodnicy pewnie wygrywali gemy przy własnych serwisach i żadne z nich nie miał szans na przełamanie rywala. W tie-breaku Hurkacz prowadził już 4:1 jednak przy własnym serwisie stracił dwa punkty jednak w końcówce zachował zimną krew i zwyciężył 7:4 i awansował do półfinału turnieju w Niemczech.

W spotkaniu trwającym godzinę i czterdzieści ośmiu minut spotkaniu Auger-Aliassime zaserwował, aż 21 asów serwisowych przy zaledwie sześciu naszego zawodnika.

W spotkaniu półfinałowym Hurkacz zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem.