W spotkaniu półfinałowym turnieju ATP 500 w Halle Hubert Hurkacz pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa i po raz pierwszy w karierze zagra w finale turnieju w Halle.

Początek meczu to pewne wygrane zawodników przy własnym serwisie, a pierwszą szanse na przełamanie rywala miał Nick Kyrgios, który wykorzystał drugą piłkę i w dziewiątym gemie przełamał Hurkacza. Niestety Polak nie odrobił straty i przegrał pierwszego seta.

W drugiej partii zawodnicy popisywali się potężnymi serwisami czego efektem była spora liczba asów serwisowych. Przy stanie 2:1 Hurkacz miał szanse na przełamanie rywala jednak nie wykorzystał brek pointa. Do końca żaden z zawodników nie potrafił przełamać rywala i zwycięstwie zdecydował tie break w którym Polak okazał się lepszy zwyciężając 7:2.

W decydującym secie lepiej prezentował się Hurkacz, który miał dwie szanse na przełamanie rywala jednak obydwu nie wykorzystał. Podobnie jak w drugim secie o zwycięstwie w trzecim zdecydował tie break w którym podobniej jak w poprzednim secie lepszy okazał się dwunasty tenisista świata.

W całym spotkaniu zawodnicy zaserwowali 57 asów serwisowych z czego 27 było autorstwa Huberta Hurkacza.