Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał w finale turnieju w Halle Rosjanina Daniła Miedwiediewa i dzięki zwycięstwu powróci w najnowszym rankingu ATP do czołowej dziesiątki.

Faworytem spotkania był lider rankingu, który do finału awansował bez straty seta jednak w pierwszym secie Hurkacz problemy z wygraniem własnego serwisu miał w gemie otwierający w którym rywal miał brek pointa. W kolejnych setach to najlepszy polski tenisista dominował na niemieckim korcie i wygrał pięć gemów z rzędu.
Danił Miedwiediew nie potrafił odrobić strat przełamania i przegrał pierwszego seta 6:1.

Druga odsłona była bardziej wyrównana jednak to 25-letni Hurkacz przełamał rywala w pierwszym gemie i utrzymywał własne podanie dzięki znakomitemu serwisowi. Pochodzący z Wrocławia tenisista miał piłkę meczowa przy serwisie rywala w dziewiątym gemie jednak rywal wybronił się i zwyciężył gema. W kolejnym gemie Polak zwyciężył bez problemu i mógł świętować zwycięstwo w całym turnieju.