foto: Damian Kuziora

Weronika Centka to pierwsza nowa zawodniczka Developresu Bella Dolina Rzeszów, która postanowiła w najbliższym sezonie 2022/2023 reprezentować barwy tego klubu. 21-letnia środkowa ostatnie 1,5 roku spędziła w Grocie Budowlanych Łódź.

Po zakończonym sezonie Developres Bella Dolina Rzeszów informował o swoich ubytkach, zwłaszcza na środku siatki. Karierę zakończyła Gabriela Polańska, a także poza stolicą Podkarpacia swoją karierę będzie kontynuować Dominika Witowska. Jednak te braki wicemistrz Polski zaczyna wypełniać. Znany z penetrowania rynku młodych, obiecujących zawodniczek francuski szkoleniowiec Stephan Antiga wypatrzył do swojego zespołu mającą na koncie występy w juniorskich reprezentacjach Polski, ale też seniorskiej Weronikę Centkę. W najważniejszej reprezentacji Polski  debiutowała 30 czerwca 2020 w towarzyskim spotkaniu z Czechami 21-letnia środkowa zanotowała wiele udanych występów w TAURON Lidze, grając w Enerdze MKS Kalisz, a ostatnio w Grocie Budowlanych Łódź. Jest wychowanką UKS Korony Bełchatów.

W trzyletniej przygodzie z krajową siatkarską elitą Centka rozegrała 75 spotkań, zdobyła 569 punktów, w tym 32 po asach serwisowych i aż 149 blokiem.

W nowym sezonie zamiarem nowej środkowej rzeszowianek jest gra o najwyższe cele. Developres Bella Dolina Rzeszów to klub, który ostatnie trzy sezony zdobywał wicemistrzostwo kraju, w ubiegłym sezonie wywalczył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a także udanie powalczył w Lidze Mistrzyń, odpadając w ćwierćfinale po wyrównanej walce z Vakifbankiem Stambuł, późniejszym triumfatorem elitarnych rozgrywek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!