Tenis

Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska wygrały spotkania decydujące o awansie do drabinki głównej i zadebiutują na Wimbledonie.

Zaledwie 20-letnia Chwalińska w decydującym pojedynku zmierzyła się z rozstawioną z numerem drugim amerykanką Coco Vandeweghe i przegrała pierwszego seta 3:6. W drugim Polka przełamała rywalkę choć Coco miała we wcześniejszym gemie trzy break pointy to nie zdołała wykorzystać żadnego. Ostatecznie wygrała seta 6:3.

W decydującym secie podobnie jak w dwóch pierwszych gra była wyrównana jednak to Chwalińska w piątym gemie przełamała rywalkę, a następnie utrzymała własne podanie i wygrała 6:4.

Drugą z naszych reprezentantek, która przebrnęła trzy stopniowe kwalifikację jest Katarzyna Kawa. Polska sklasyfikowana na 132.miejscu w rankingu WTA miała za rywalkę 146 rakietę świata Francuzkę Leolie Jeanjean. Już w gemie otwierającym spotkanie Polka mogła wygrać gema przy serwisie rywalki jednak nie wykorzystała dwóch break pointów podobnie jak Francuska w kolejnym gemie gdy miała piłkę na przełamanie jednak Kawa wybroniła się i wygrała gema. W szóstym gemie Kawa straciła własne podanie jednak w kolejnym przełamała rywalkę. Decydujący o losach pierwszego seta był 11 gem w którym po raz drugi Kawa przełamała rywalkę i wygrała 7:5.

Drugi set to prawdziwy pokaz gry 29-letniej tenisistki z Krynicy-Zdroju, która spotkanie rozpoczęła od dwóch przełamań, których nie zdołała odrobić rywalka i Kawa mogła świętować pierwszy w historii awans do turnieju głównego Wimbledonu.