Brązowe medalistki EBL już podpisują nową zawodniczkę. Mierząca 183 cm podkoszowa jest amerykanką z polskim paszportem.

– Jestem bardzo podekscytowana i zachwycona, że dołączam do VBW Arki Gdynia! To zaszczyt, że będę mogła grać w Polsce i reprezentować moją rodzinę. Cieszę się, że zagram w tak prestiżowej drużynie z fantastycznymi trenerami. Nie mogę się doczekać, a sezon już niedługo! – zapowiada Haley Górecki. 25-latka podczas studiów grała w drużynie Duke Blue Devils. Haley została wybrana do trzeciej najlepszej drużyny All-Ameriacan.
Zawodniczka w 2020 roku została powołana do WNBA w barwach Seatlle Storm, rok później przeniosła się do Phoenix Mercury. 26 lutego 2022 roku podpisała kontrakt na zgrupowanie szkoleniowe w Indiana Fever.  W ostatnim sezonie Górecki grała w lidze hiszpańskiej. Do końca grudnia reprezentowała Casademont Zaragoza, notując średnio 9 punktów i 4 zbiórki. Z początkiem roku przeniosła się do CDB Clarinos Tenerfie, gdzie jako podstawowa zawodniczka, rozegrała 16 spotkań, zdobywając prawie 13 punktów w każdym meczu.
Haley Górecki ma też doświadczenia z rozgrywek 3×3. odczas pierwszej w historii Americup 3×3, Haley została złotą medalistką Mistrzostw Kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!