foto: arka.gdynia.pl

Doświadczony środkowy pomocnik Janusz Gol opuszcza spadkowicza z Łęcznej i dołącza do zespołu Arki Gdynia. Kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024.

Urodzony 11 listopada 1985 w Świdnicy Janusz Gol swoją karierę piłkarską rozpoczynał w świdnickich klubach (Polonia i Sparta). W 2008 roku trafił do GKS Bełchatów, a po dwóch i pół roku został zawodnikiem Legii Warszawa, z którą trzykrotnie zdobywał Puchar Polski (2011, 2012, 2013) i raz sięgnął po mistrzostwo Polski (2013). Następnie grał również w Amkarze Perm, Cracovii oraz FC Dinamo Bukareszt. W ostatnim sezonie 36-latek występował w Górniku Łęczna, gdzie rozegrał 29 meczów w PKO Ekstraklasie, zaliczając cztery trafienia i dwie asysty.

W grudniu 2009 roku Janusz Gol został powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na towarzyski turniej o Puchar Króla Tajlandii. Łącznie świdniczanin zaliczył osiem występów w reprezentacji Polski.

Doświadczony występami na polskich i zagranicznych boiskach zawodnik, wzmocni drugą linię żółto-niebieskich.

– Janusz Gol to bez wątpienia zawodnik, który dzięki doświadczeniu oraz wysokim umiejętnościom może być jednym z liderów naszej drużyny. W minionym sezonie rozegrał łącznie 32 mecze, co tym bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że będzie bardzo wartościowym zawodnikiem – mówi prezes Arki Michał Kołakowski.

Źródło: Biuro prasowe Arka Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!