Pływackie Mistrzostwa Świata w Budapeszcie dobiegają końca. Został już ich ostatni akord. Wczoraj z świetnej strony pokazała się dwójka naszych reprezentantów bijąc rekordy Polski.

Zacznijmy od Katarzyny Wasick, która najpierw bezproblemowo przeszła eliminację na 50. m stylem dowolnym, a później wygrała swój półfinał z czasem 24,11 sek. To nowy rekord Polski! Dodatkowo Wasick awansowała do finału z pierwszym czasem.

Bardzo dobrze popłynął również Ksawery Masiuk na 100. m stylem grzbietowym. Młody pływak miał piąty czas w eliminacjach – 24,64 sek. i bez najmniejszych kłopotów dostał się do półfinału. Tam popłynął jeszcze szybciej – 24,48 sek. ustanawiając nowy rekord Polski i meldując się w finale.

W eliminacjach na 1500. m stylem dowolnym wystartował Krzysztof Chmielewski zajmując 11. pozycję i poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy (15:07.70). To jednak nie wystarczyło do awansu.
W sesji wieczornej natomiast zaprezentował się Jakub Majerski, który w finale na dystansie 100. m stylem motylkowym zajął bardzo dobrą 7. lokatę. Polak popłynął w czasie 51,35 sek.
Dzisiaj ostatni dzień mistrzostw, w którym Katarzyna Wasick i Ksawery Masiuk powalczą o medale.