foto: Krzysztof Nowaliński

Rozgrywająca Marta Krajewska, która przez dwa lata broniła barw Developresu Rzeszów, a przez ostatnie kilkanaście miesięcy walczyła z poważną kontuzją to nowa zawodniczka beniaminka TAURON Ligi –  Roleski  Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Jednocześnie jest pierwszą nową twarzą małopolskiej ekipy „Żyraf” od momentu historycznego awansu do elity.

Dla siatkarek Roleski Grupa AzotyPWSZ Tarnów zbliżający się sezon będzie debiutanckim w TAURON Lidze. Od czasu zwycięskiego pierwszoligowego finału z ITA TOOLS Stal Mielec sympatycy popularnej tarnowskiej „Jedynki” słyszeli wieści o zawodniczkach odchodzących z klubu.

Wreszcie doczekano się jednak w Tarnowie informacji o wzmocnieniu drużyny. Marta Krajewska to zawodniczka, która pierwsze kroki w TAURON Lidze stawiała w Bielsku Białej, gdzie reprezentowała barwy miejscowego zespołu dwa sezony. Później przeniosła się na Podkarpacie, gdzie w drużynie Developresu w sezonie 2020/2021 przebojem wdarła się do pierwszego składu, zostając jedną z pierwszoplanowych zawodniczek wicemistrzyń kraju. Już po pierwszym sezonie w Rzeszowie została powołana do kadry reprezentacji Polski i …napotkała na ogromne przeszkody zdrowotne. Poważna kontuzja zerwania więzadeł krzyżowych spowodowała wielomiesięczną przerwę. Zawodniczka z uporem walczyła o powrót na parkiet i dokonała tego w styczniu bieżącego roku meczem z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz, lecz zaraz potem ponownie pech dał znać o sobie. Musiała przejść kolejny zabieg, bowiem doznała pęknięcia łękotki.

– Okres między sezonami przepracuję indywidualnie, żeby na sierpień wejść w okres przygotowawczy, ale na pewno z mniejszą przerwą. No nic, trudno, jak to się mówi, co nas nie zabije, to wzmocni, więc pozostaje mi wierzyć, że tak jest – skwitowała 24-letnia siatkarka.

Teraz wygląda na to, że Marta Krajewska kłopoty zdrowotne ma już za sobą. Nowej zawodniczce beniaminka życzymy, by na stale problemy zdrowotne stały się przeszłością i aby rozgrywająca tarnowianek mogła skupić się tylko i wyłącznie na siatkówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!