Żużel
Fot. Facebook Unia Leszno

Za nami 10. seria spotkań w rozgrywkach żużlowej PGE Ekstraligi. Zwycięstwo mimo niełatwej przeprawy w Lesznie odniósł lider z Lublina. Wysokie zwycięstwa odnieśli też zawodnicy z Wrocławia i Torunia. 

W piątek sromotną porażkę u siebie odnieśli zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. O ile po czwartym biegu gospodarze prowadzili 13:11, tak później inicjatywę przejęli wrocławianie. W biegu piątym i szóstym odnosili podwójne zwycięstwo po pewnych startach. Komplet punktów odnotowywali też w rozdaniu ósmym i jedenastym. Pewnym punktem gości był Maciej Janowski, który w sześciu startach zanotował aż 17 oczek. W drużynie gospodarzy największą liczbę punktów zanotował Chris Holder, który dopisał 10 pkt. Przynajmniej taki wynik w ekipie z Wrocławia odnotowało trzech zawodników.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 34:56 Betard Sparta Wrocław

Równie wysoko przegrali, ale na wyjeździe żużlowcy z Grudziądza. Pewnie u siebie wygrali zawodnicy z Torunia, dla których aż 18 pkt zdobył Patryk Dudek, który wygrał we wszystkich sześciu startach. Komplet punktów dla gospodarzy po świetnym starcie zdobył w drugim biegu Krzysztof Lewandowski, zaś 2 oczka dołożył Zieliński i gospodarze już wtedy prowadzili 7:5 po pierwszym przegranym minimalnie biegu. Dalej prowadzenie podwyższyła para Dudek – Przedpełski, która świetnie odjechała po starcie. Następnie kolejny raz po komplet punktów sięgnęło zestawienie z Zielińskim, któremu towarzyszył na czele Lambert. Goście podwójnym zwycięstwem odpowiedzieli tylko raz, bo w rozdaniu piątym, gdy świetnie wystartowali, ale to było za mało, by myśleć o odrobieniu strat. Nie było bowiem mocnych na świetnie odjeżdżających po starcie Dudka i Lamberta.

For Nature Solutions Apator Toruń 56:34 Zooleszcz GKM Grudziądz

W Lesznie problemy miał lider z Lublina, ale Motor zdołał zwyciężyć i umocnić się na prowadzeniu w ligowej tabeli dopisując do tego 3 pkt bonusowy za lepszy wynik w dwumeczu. Na pierwsze prowadzenie w meczu wysunęli się dopiero po biegu dziewiątym, w którym wygrali podwójnie, po tym jak na pierwszym łuku z broniącym się Doyle’m uporali Hampel i Kubera. Podwójnie wygrali też rozdanie dwunaste, gdy od startu na czele znajdowali się Cierniak i Kubera. Gospodarze zbliżyli się po podwójnym zwycięstwie w biegu trzynastym. Wcześniej po 5 pkt sięgnęli też w biegu trzecim, gdy leszczynianie świetnie wyszli z pierwszego łuku. Sporo biegów kończyło się jednak remisem 3:3, a w trzech 4:2 wygrywali goście, którzy w meczu wygrali ostatecznie kilkoma punktami. Nie zawiedli zwłaszcza Michelsen i Kubera, którzy w każdym z sześciu startów punktowali. W drużynie gospodarzy po 14 pkt sięgali Doyle i Kołodziej. Doyle zawiódł na koniec, bo w sześciu startach punktował, ale w drugim biegu nominowanym nie zdobył choćby punktu, bo na dojeździe do łuku przegrał  z Michelsenem.

Fogo Unia Leszno 43:47 Motor Lublin

Pewne zwycięstwo odnieśli u siebie zawodnicy z Częstochowy, którzy rywalizowali z gośćmi z Gorzowa. W obu ekipach nie brakło mocnych punktów. W Częstochowie 15 oczek po sześciu startach z punktami zdobył Miśkowiak. W drugim zespole 15 pkt po trzech wygranych i trzech 2. miejscach odnotował Vaculik. Czterokrotnie wygrywał natomiast Zmarzlik, ale ten dwa razy dojeżdżał na 3. miejscu zdobywając łącznie 14 oczek. Zmarzlik nie dał rady Miśkowiakowi w biegu ósmym, w którym zawodnik z Częstochowy długo prowadził, by ostatecznie skapitulować na rzecz Vaculika. Na nic nie zdał się ostatni wygrany podwójnie bieg przez gości, bo gospodarze już wtedy byli pewni ostatecznego triumfu. Vaculik ze Zmarzlikiem sięgneli wtedy po 5 pkt. Wraz z Zmarzlikiem po komplet punktów dla Gorzowa sięgnął też w rozdaniu trzecim Thomsen, ale znacznie częściej 5 pkt notowali po biegach dobrze startujący gospodarze, jak Madsen, czy Smktała. Być może i ta wygrana miejscowych byłaby jeszcze większa, gdyby nie dwa defekty Smektały, który wcześniej wygrał i dwa razy zajął 2. miejsce.

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 50:40 Moje Bermudy Stal Gorzów
Klasyfikacja rozgrywek
  1. Motor Lublin 22 pkt (+108)
  2. Moje Bermudy Stal Gorzów 14 pkt (+65)
  3. For Nature Solutions Apator Toruń 12 pkt (+14)
  4. Fogo Unia Leszno 12 pkt (-20)
  5. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 12 pkt (+52)
  6. Betard Sparta Wrocław 10 pkt (22)
  7. Zooleszcz GKM Grudziądz 9 pkt (-60)
  8. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 pkt (-181)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!