Tenis

Katarzyna Kawa przegrała w II rundzie tenisowego turnieju Wimbledon. Polkę pokonała Ons Jabeur z Tunezji.

Kawa walkę nawiązała w pierwszym secie, w którym przełamać dała się Kawa tylko raz, lecz wydarzyło się to już na początku seta. Kawa przełamaniem powrotnym popisała się po dobrym returnie w gemie czwartym. Dalej obroniła swoje podanie i wyszła na prowadzenie 3:2, ale Tunezyjka gema przy podaniu Polki wygrała w rozdaniu dziewiątym. W kolejnym nieudane returny Polki i finalnie przegrała ona 4:6.

W drugim secie gemów Polka już nie wygrała. Statystyki pomeczowe jasno wskazują, że problemem Kawy było punktowanie po serwisie, co potwierdzają liczne przełamania z drugiej partii. Do tego z returnu Jabeur punktowała blisko w 60 procentach swoich prób, co jest wynikiem znacznie lepszym od Kawy.

Katarzyna Kawa – Ons Jabeur 4:6, 0:6