Magda Linette

Magda Linette przegrała w drugiej rundzie tenisowego turnieju Wimbledon. Pogromczynią Polki okazała się Niemka Kerber.

I set

Obie wygrywały gemy przy własnym serwisie, ale pewniejsza na zagrywce, więcej punktów po serwisie zdobywała Kerber. Gemy przy podaniu Linette były dłuższe, toczyły się na przewagi, na co wpływ miał też lepszy odbiór rywalki. Wyrównany gem przy zagrywce Kerber odbył się w rozdaniu siódmym. Miała nieudane bekhendy Niemka, trafiała w siatkę, w siatkę trafiała też Polka, po wyrównaniu na 40:40 po przewadze dla Kerber zagrała na aut, później później ponownie na aut po returnie i Niemka przełamać się nie dała. Przełamać na 3:5 dała się natomiast Linette, która kilkukrotnie punktowała po precyzyjnym forhendzie, ale ostatecznie przegrała gema do 30. Kerber serwowała więc na zamknięcie seta. Sporo autowych returnów odnotowała Polka i finalnie przegrała gema, a cały set 3:6.

II set

Drugi set rozpoczął się przełamaniem dla Kerber po kolejnych autach Linette, ale Polka odpowiedziała przełamaniem powrotnym po kilku błędach, również błędach serwisowych Niemki. Niestety sporo autów przyczyniło się też do przełamanie na 4:3 na korzyść Kerber. W dziewiątym gemie Linette miała asa, ale później pojawił się podwójny błąd serwisowy, znów aut, do tego punkt po returnie dla Kerber i finalnie porażka 3:6.

Angelique Kerber – Magda Linette 6:3, 6:3