fot: Przemysław Szyszka

Trzeci letni transfer Lecha Poznań stał się właśnie faktem. Gruziński skrzydłowy Gio Tsitaishvili w piątek po przejściu testów medycznych podpisał umowę z Kolejorzem. 21-latek dołącza do mistrzów Polski na zasadzie rocznego wypożyczenia z Dynama Kijów.

 

Tsitaishvili od 2011 roku jest zawodnikiem Dynama Kijów, to właśnie w klubie ze stolicy Ukrainy stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Ze względu na rosyjską agresję na naszych wschodnich sąsiadów, która ma miejsce od lutego 2022 roku i wprowadzone przez FIFA regulacje, młody skrzydłowy najpierw przez pół roku występował w Wiśle Kraków, a teraz na rok został wypożyczony do Kolejorza.

 

Gruzin, który ma również ukraińskie obywatelstwo, w zespole z Krakowa rozegrał wiosną siedem meczów, w których strzelił jednego gola (przeciwko Radomiakowi), a także odnotował dwie asysty. Biała Gwiazda spadła jednak z ekstraklasy, a Tsitaishvili powrócił do Dynama.

 

Tsitaishvili pomimo 21 lat, jest już zawodnikiem, który może pochwalić się wieloma sukcesami. Młody gracz jako piłkarz Dynama w swoim CV ma mistrzostwo, puchar, a także dwa Superpuchary. Dodatkowo razem z reprezentacją Ukrainy do lat 20 sięgnął po mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej, a w finale przeciwko Korei Południowej wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 3:1.

 

Pomimo tego że nowy zawodnik Kolejorza w przeszłości występował w kadrze naszych wschodnich sąsiadów, jako senior zdecydował się reprezentować Gruzję. Wszystko przez to, że marzeniem jego dziadka było zobaczyć swojego wnuka w narodowych barwach. Do drużyny narodowej, ktorej selekcjonerem jest Willy Sagnol, skrzydłowy jest powoływany reugularnie. Na swoim koncie ma dziesięć występów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!