Wspinaczka sportowa

Za nami rywalizacja sprinterek podczas zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w szwajcarskim Villars. Dobrze spisała się Anna Brożek, która zajęła 4. miejsce.

Przez kwalifikacje przebrnęło cztery Polki. 3. miejsce w sesji eliminacyjnej zajęła Aleksandra Kałucka, 8. była Natalia Kałucka, 11. Patrycja Chudziak, zaś Anna Brożek została sklasyfikowana na 14. pozycji.

W finałach rozgrywanych systemem pucharowym Brożek okazała się najlepszą z Polek. Najpierw awansowała do ćwierćfinału po pokonaniu o pół sekundy Aleksandry Kałuckiej, a następnie pokonaną o prawie 2 sekundy przez Polkę została Amerykanka Hunt, która pogubiła się po starcie. W ćwierćfinale wystąpiła też Natalia Kałucka, której rywalka z 1/8 finału popełniła falstart. Walkę o półfinał przegrała jednak z Chinką Di Niu.

Po dwóch zwycięstwach Brożek przegrała w półfinale z Chinką Deng, która pobiegła poniżej 7 sekund. Brożek straciła do niej około pół sekundy. W małym finale Polce do Indonezyjki Dewi brakło nieco ponad 20 setnych sekundy. Wygrała Chinka Deng.