foto: handballpolska

Niewygodnych rywali sprezentował los w rundzie wstępnej Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych, które na początku przyszłego roku zostaną rozegrane na arenach Polski i Szwecji. W siedzibie narodowej orkiestry symfonicznej polskiego radia w Katowicach odbyła się ceremonia losowania grup Mistrzostw Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn, która rzuciła naszych piłkarzy do grupy D z reprezentacjami Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii.

Gospodarzami MŚ 2023 będą polskie miasta: Katowice, Śląsk, Kraków, Płock i Gdańsk , a także szwedzkie: Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping. Ostateczną listę drużyn występujących w mistrzostwach poznamy jeszcze w lipcu po zakończeniu mistrzostw Afryki.

Finałowy turniej w którym udział wezmą 32 reprezentacje zostanie rozegrany w dniach 11-29 stycznia. Mecze „polskiej” grupy B rozegrane zostaną w katowickim „Spodku”.

Z ciekawostek organizacyjnych wiemy, że polska piosenkarka Alicja Szemplińska przedstawi pod koniec tego roku oficjalny hymn mistrzostw. Z kolei niegdyś liczący się do niedawna zawodnicy, polski bramkarz Sławomir Szmal oraz Szwed Magnus Wislander zaprezentowali trofeum , o które powalczą narodowe reprezentacje. Przedstawiona została także oficjalna maskotka MŚ 2023, którą została wiewiórka Pax.

A oto terminy spotkań Polaków:

11 styczeń Polska – Francja 20:30
14 styczeń Polska – Słowenia 20:30
16 styczeń Polska – Arabia Saudyjska 20:30

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!