Fot twitter Rugby Europe

Reprezentacja Polski w rugby pokonała w meczu półfinałowym Szkocję 14:0 i tym samym przed finałem jest pewna złotego medalu.

Wszystko za sprawą regulaminu mistrzostw Europy w rugby siedmioosobowe. Mistrzostwa składają się z dwóch turniejów, a pierwszy z nich rozegrano w ubiegły weekend w Lizbonie. W portugalskim turnieju Polki zwyciężyły pokonując Szkotki i aby myśleć o złocie musiały awansować do finału, a miejsca tam nie mogła mieć reprezentacja Szkocji. Polki w fazie grupowej turnieju rozgrywanego w Krakowie dość niespodziewanie przegrały z Irlandkami i w półfinale los skojarzył je ze Szkocją. Reprezentacja polski pewnie wygrała 14:0 nie dając przeciwniczką szans na korzystny rezultat.

W drugim spotkaniu półfinałowym Irlandki pokonały Hiszpanie 26:0 i to one zagrają w spotkaniu finałowym.