Mierząca blisko dwa metry podkoszowa Kristina Higgins nową zawodniczką Arki Gdynia. Umowa parafowana została na rok.

 

 

28-letnia amerykanka zagra na pozycji środkowej. Zawodniczka urodziła się w mieście Columbus należącego do stanu Ohio. Swoją profesjonalną, koszykarką karierę rozpoczęła ponad 10 lat temu w rozgrywkach NCAA w Baylor Univeristy. W barwach swojej uczelni spędziła cztery sezon.

Higgins zadebiutowała w Europie w sezonie 2016/17, grając w Olimpia CSU Brasow, w lidze rumuńskiej. W następnym roku, przeniosła się do Czarnogóry rozgrywając tylko pięć spotkań. Po krótkim okresie w ZKK Buducnost Bemax powróciła do Rumuni na kolejne dwa lata, gdzie również wraz z ASC Sepsi SIC zadebiutowała w rozgrywkach EuroCupu. W 2019 roku zdobyła Mistrzostwo Rumuni i sześciokrotnie została wybrana MVP kolejki ligi rumuńskiej

W sezonie 2019/20 Higgins przeniosła się na Węgry. W drużynie Cegledi EKK rozegrała 21 spotkań, notując średnio 15.8 punktów w każdym meczu oraz 12.8 w Eurocupie.
Sezon pandemiczny spędziła nad lazurowym wybrzeżem – La Roche Vendee.

Na ostatni sezon Kristina Higgins przeszła do ligi tureckiej, a dokładniej do Izmit Belediyespor Kocaeli. Amerykanka średnio na parkiecie spędziła 31 minut w każdym meczu. Jej średnie z minionego sezonu to: 13 punktów 8 zbiórek.

 

Jestem bardzo szczęśliwa, że od przyszłego sezonu będę częścią VBW Arki Gdynia. Czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie rozgrywek! Mam nadzieję, że wspólnie z pozostałymi zawodniczkami z drużyny, sztabem szkoleniowym i pomocą kibiców będziemy mogli cieszyć się udanym sezonem. Do zobaczenia wkrótce! – zapowiada Kristina Higgins

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!