Lekkoatletyka, Damian Czykier

Damian Czykier zajął 4. miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki podczas światowego czempionatu w Oregonie.

Czykier rywalizację w Eugene w stanie Oregon zaczął od 2. miejsca i pewnej kwalifikacji do półfinału w biegu kwalifikacyjnym. Walka o finał miała już miejsce w niedzielnej sesji popołudniowej czasu lokalnego. Czykier dobiegł do mety na 4. miejscu z czasem 13 sekund i 22 setnych sekundy. To byłby nowy rekord Polski, ale był zbyt sprzyjający wiatr. Pewny awans uzyskiwała najlepsza dwójka, ale Polak awansował z małym q.

W decydującej batalii uczestniczyło siedmiu, a nie ośmiu zawodników, gdyż podczas rozgrzewki kontuzjowanym został mistrz olimpijski z Tokio Hansle Parchment. Dodatkowo po starcie wyeliminowanym za popełniony falstart został Devon Allen.

Ostatecznie o medale walczyła szóstka biegaczy. Wśród nich najlepszym okazał się Amerykanin Grant Holloway (13.03 s). Czykier dobiegł do mety na 4. miejscu z czasem 13 sekund i 32 setnych sekundy. Do brązowego medalu (Asier Martinez) stracił 0.15 sekundy. Na 2. miejscu dobiegł kolejny Amerykanin Trey Cunningham.