Fot: 2022 FISU World University Championship Futsal

Reprezentacja Polski po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej Akademickich Mistrzostw Świata zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwone pewnie pokonały reprezentację Izraela 5:2. Polki wyszły na prowadzenie w ósmej minucie po bramce Zuzanny Sawickiej jednak Izraelki odpowiedziały trafieniem Malaki Shahtout. Po stracie bramki reprezentacja Polski zdominowała rywalki i zdobyła cztery bramki, a dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Patrycja Sutkowska, a po jednym trafieniu dołożyła Dominika Dewicka i Julia Basta. Na dwadzieścia sekund przed zakończeniem spotkania Izrael zmniejszył wysokość porażki po bramce Gili Havazelet.

Polska – Izrael 5:2 (3:1)
Swicka 8′, Sutkowska 12′, 28′, Dewicka 17′, Basta 21′ – Shahtout 10′, Havazelet 39′

W drugim spotkaniu prowadzone przez Wojciecha Weissa zawodniczki zmierzyły się z kadra z Nową Zelandią. Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Julii Basty w czwartej minucie spotkania, a już po ośmiu minutach Polki prowadziły 2:0, a na listę strzelców wpisała się Izabela Tracz. Przed przerwą wynik podwyższyła Katarzyna Włodarczyk po asyście Dominiki Dewickiej. W drugiej połowie Biało-Czerwone zdobyły dwie kolejne bramki, a Nowozelandki odpowiedziały trafieniem Anne Marrow.

Polska – Nowa Zelandia 5:1 (3:0)